Duyurular RSS

  • Duyuru Yok
Fakültemiz bünyesinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı Bölümleri olmak üzere toplam 5 bölüm bulunmaktadır.

Fakültemizde 3 Profesör, 2 Doçent ve 12 Doktora Öğretim Üyesi olmak üzere toplam 15 öğretim üyesi, 13 Araştırma Görevlisi ve 5 idari personel tarafından hizmet verilmektedir. Araştırma görevlilerimizden 10'u ÖYP kapsamında, diğerleri ise üniversitemiz imkanlarıyla Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora eğitimi almaktadır.

Fakültemizde 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle İnşaat Mühendisliği Bölümü ve 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında da Gıda Mühendisliği Bölümü ve 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans eğitimine başlamıştır. Bunun yanında Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü ile İnşaat Mühendisliği Bölümünde  yüksek lisans eğitiminede başlanmıştır. Ayrıca AKTS ve Diploma eki ile ilgili çalışmaların alt yapısı tamamlanmış olup, öğrenci değişim programları ERASMUS, FARABİ, MEVLANA ile öğrenci değişimleri yapılmaktadır.

Kilis İli içerisinde öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Kredi Yurtlar Kurumu'nun yurtları ve özel yurtlar bulunmaktadır. Ayrıca illimiz Türkiye'nin en ucuz illerinden biri olduğundan dolayı öğrencilerimiz diğer tüm ihtiyaçlarını da rahat bir şekilde karşılayabilmektedir. Bu durum da fakültemizi tercih etmelerinde önemli rol oynamaktadır.

Son Güncelleme: 2018-12-27 14:04:46
                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2019